Roditeljima - svima
Upitnik o interesu učenika srednjih škola za obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina
Dragi roditelji,

pravo za odgoj i obrazovanje na svom jeziku i pismu pripadnici nacionalnih manjina ostvaruju u skladu s Ustavom Republike Hrvatske, Ustavnim zakonom o pravima nacionalnih manjina te Zakonom o odgoju i obrazovanju na jeziku i pismu nacionalnih manjina. Pripadnici nacionalnih manjina imaju mogućnost obrazovati se na materinskom jeziku na svim stupnjevima obrazovanja od predškolskog do visokoškolskog.

Koordinacija vijeća i predstavnika nacionalnih manjina Grada Zagreba ovim putem traži provođenje upoznavanja učenika i roditelja s mogućnošću pohađanja nastave na jeziku nacionalnih manjina po modelu C. Trenutno se u Zagrebu nastava provodi na 3 jezika sa mogućnosti poširenja .

Nastava po navedenom modelu nije isključivo namijenjena pripadnicima nacionalnih manjina, mogu je pohađati i ostali učenici srednjih  škola.

Uz već pripremljeni Upitnik (preuzmite ga klikom, isprintajte i ispunite), škola provodi  upoznavanje učenika, a roditelji daju suglasnost svojim potpisom odnosno potpisuju Upitnik.

Upitnike,  tj. rezultate škola proslijeđuje uredu Koordinacije vijeća i predstavnika nacionalnih manjina Grada Zagreba, koji po primitku dostavlja dotičnim manjinskim institucijama (Vijeća i Predstavnici nacionalnih manjina). Vijeće/Predstavnik na temelju tih rezultata ima zadaću preuzeti svu daljnju organizaciju.

MOLIMO RODITELJE KOJI SU ZAINTERESIRANI ZA GORE NAVEDENO, DA ISPUNE UPITNIK TE PREDAJU (osobno ili po djetetu) U PEDAGOŠKU SLUŽBU.

objavila: Iva Kovačević,28.9.2017.

___________________________________________________________________

Dragi roditelji, dobro došli u Vaš kutak Obrtničke škole za osobne usluge Zagreb!

Dopis za roditelje učenika prvih razreda.

Letak podružnice Obiteljskog centra za roditelje i djecu - BESPLATNE usluge individualnog, bračnog, partnerskog, roditeljskog, obiteljskog savjetovanja te obiteljske medijacije (više o radu Centra u priloženom letku)

LETAK Podruznice Obiteljski centar.pdf
 POSTOVANI RODITELJI (SKRBNICI).doc
 Upitnik srednje skole.doc