Prigovor na ocjenjivanje državne mature

Autor: Ivona Matković, 5. 7. 2023.

PRIGOVORI – OBAVIJEST PRISTUPNICIMA

• U srijedu 12. srpnja 2022. u 12.00 sati bit će objavljeni prvi (privremeni) rezultati ispita državne mature – ljetni rok 2023.

• Rok ulaganja prvostupanjskih prigovora na dodijeljene bodove je od 12. srpnja 2023. do petka 14. srpnja u 12.00 sati.

PRIGOVORI – OBAVIJEST PRISTUPNICIMA

Učenici će svoje prigovore predati isključivo e-mailom prema ovom postupku

• Učenik koji želi uložiti žalbu javlja se osobno koordinatoru na e-mail ivona.matkovic5@skole.hr

• Ispitni koordinator učeniku šalje obrazac prigovora za učenike

• Učenik popunjava i vraća obrazac mailom

U PRIGOVORU TREBA BITI NAPISAN:

BROJ ZADATKA NA KOJI SE ŽALITE I KONKRETAN PRIGOVOR NA OCJENJIVANJE I DOBIVENE BODOVE.

SLOBODNO SE POZOVITE NA ISPITNI KATALOG I KLJUČ ZA ODGOVORE.

1. Neće se razmatrati prigovor u kojemu navodite privatne razloge zbog kojih ste pogriješili.

2. Ne upisujte u prigovor da ste zaboravili prepisati odgovore zadataka višestrukoga izbora na list za odgovore.

3. Ne upisujte u prigovor da ponovno pregledamo cijeli vaš ispit jer vam nedostaje jedan bod.

4. Ne upisujte u prigovor da vam nedostaje jedan bod ili dva boda za „prolaz”.

• Povjerenstvo za rješavanje prigovora može rješavati samo one prigovore koji su upisani u sustav

• Redovni učenici (maturanti u redovnome sustavu obrazovanja) trebaju se javiti ispitnomu koordinatoru za ulaganje prigovora.

2. ULAGANJE DRUGOSTUPANJSKIH PRIGOVORA

• Pristupnik koji nije zadovoljan odgovorom Centra može u roku jednoga dana od dana dobivanja odgovora podnijeti prigovor Upravnomu vijeću Centra koje donosi konačnu odluku.

• Pristupnik šalje prigovor Upravnomu vijeću Centra putem obrasca za prigovore.

• Pristupnik je obvezan pri ulaganju drugostupanjskoga prigovora u obrazac upisati šifru riješenoga prigovora koja se nalazi u pisanome odgovoru Centra na njegovoj stranici u sustavu na poveznici Moji prigovori.

• Ako pristupnik ne upiše šifru ili upiše pogrešnu šifru u obrazac za upis drugostupanjskih prigovora, prigovor se neće razmatrati.

• Pristupnik je obvezan prilikom ulaganja drugostupanjskog prigovora u obrazac upisati:

1. Ime i prezime

2. OIB

3. Šifru riješenog prigovora koja se nalazi u pisanom odgovoru Centra na njegovoj stranici u sustavu pod poveznicom Moji prigovori

4. Pisani odgovor Centra na prvostupanjski prigovor (kopirati originalni tekst pisanog odgovora Centra na stranici pristupnika u sustavu pod poveznicom Moji prigovori)

5. Tekst drugostupanjskog prigovora

« Svibanj 2024 »