Dozvoljeni pribor za pisanje ispita državne mature

Autor: Ivona Matković, 26. 5. 2023.

U nastavku se nalazi dozvoljeni pribor za pisanje ispita državne mature

Hrvatski jezik, politika i gospodarstvo, psihologija

Na ispitu je osim ispitnoga materijala dopušteno imati isključivo kemijsku olovku kojom se piše crnom ili plavom bojom.

Engleski jezik

Tijekom pisanja svih dijelova ispita dopuštena je upotreba samo kemijske olovke kojom se piše plavom ili crnom bojom i koja se ne može brisati, a nije dopuštena upotreba korektora ni rječnika.

Biologija

Tijekom pisanja ispita dopušteno je upotrebljavati isključivo kemijsku olovku kojom se piše plavom ili crnom bojom. Sve dodatne informacije (npr. tablica kodona za aminokiseline) bit će prema potrebi priložene uz ispit.

Matematika

Tijekom pisanja ispita dopušteno je upotrebljavati isključivo kemijsku olovku kojom se piše plavom ili crnom bojom. Od geometrijskoga pribora dopuštena je upotreba jednoga ravnala (ili jednoga trokuta), a nije dopuštena upotreba kutomjera i šestara. Potrebno je džepno računalo tzv. znanstveni kalkulator3 koji se može upotrebljavati tijekom cijeloga ispita. Knjižica s formulama potrebnim za rješavanje ispita sastavni je dio ispitnoga materijala.4 Pristupnicima nije dopušteno donijeti ni upotrebljavati nikakve druge listove s formulama.

Fizika

Tijekom pisanja ispita dopušteno je upotrebljavati kemijsku olovku kojom se piše plavom ili crnom bojom. Od geometrijskoga pribora dopuštena je upotreba jednoga ravnala (ili jednoga trokuta), ali nije dopuštena upotreba kutomjera i šestara. Pristupnici se tijekom ispita mogu koristiti džepnim računalom (znanstvenim kalkulatorom4 ). Knjižica s formulama potrebnim za rješavanje ispita sastavni je dio ispitnoga materijala5 . Pristupnicima nije dopušteno donijeti niti koristiti se nikakvim drugim listovima s formulama ni digitalnim zapisima fizičkih sadržaja.

« Svibanj 2024 »