"Zločin i kazna"

Autor: Administrator , 28. 11. 2013.

Posjetili smo još jedno hit-uprizorenje iz radionice kultnoga kazališta u Frankopanskoj ulici. Leonarda Godec iz  3.b razreda napisala je osvrt na odgledanu predstavu, koji u cijelosti prenosimo pod opširnije.

"Dana 25. studenoga 2013. godine, zajedno s profesoricom Milinović, posjetili smo kazalište Gavella kako bismo pogledali trenutačno popularnu predstavu „Zločin i kazna“. Knjigu sam pročitala i jako me interesiralo kako će predstava biti izvedena na kazališnim daskama. Scenografija je ostavila posebno dobar dojam. Kostimi i šminka su odlični, a pomoćne kulise i okviri u pozadini vrlo efektni.

Prvi put vidim Franju Dijaka na pozornici te mogu reći da je bio „pun pogodak“ za lik Raskoljnikova. Dobro ga dočarava i sjajno se uklopio u njegovo psihičko stanje. Zanimalo me od kuda će Raskoljnikov izvaditi sjekiru i kako će prikazati ubojstvo, ali je ovako, bez sjekire, uz zamračenje prostorije jako dobro.

Inge Appelt je odličan izbor za baku, iako mi je još bolja kao stanodavka. Njezina uloga je privukla mnogo pozornosti. Jeziv je prizor kad nekoliko minuta nakon ubojstva visi na ogradi razjapljenih usta. Vjerujem da se taj prizor urezao publici u sjećanje. Prava scena strave i užasa.

Anja Šovagović također je bila odlična. Posebno me se dojmilo njezino prezentiranje psihičkog sloma i smrti.

Nela Kocis, glumica koja igra Sonju, od svih glumaca u predstavi najviše po izgledu sliči na tipičnu Ruskinju što je dodatno uljepšalo njezinu ulogu.

Sve u svemu, odgledali smo zanimljivu trosatnu predstavi i nadamo se da će ih biti još."

Leonardinu želju dijelimo i mi te se veselimo svim budućim predstavama, kao i osvrtima te izvještajima poput ovih.

« Svibanj 2024 »