***3. mjesto osvojili GlavoGlagoljaši***

Autor: Iva Kovačević, 5. 5. 2020.

Naš tim GlavoGlagoljaša osvojio je 3. mjesto na 2. Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije, a pobjednici su proglašeni 25. travnja 2020. u 17 sati.
Javili smo se na ovaj natječaj jer u današnje doba globalizacije  jako je važno održati našu kulturnu baštinu. Jedan od načina održavanja kulturne baština svakako je njena  promocija u nekom novom, danas bliskom kontekstu. Tim GlaVoljaša smatra kako je na svima nama odgovornost za našu prošlost te da svatko od nas unutar vlastitog mikrokozmosa treba promovirati vlastitu baštinu. Kako se tim GlavoGlagoljaša sastoji od učenika frizerske struke, medij našeg izražavanja je kosa. Ona je ujedno i vrlo moćan medij jer kosu prvu  primjećujemo na nekome. Kosa puno govori o nečijoj osobnosti, a u našem filmu predstavili smo kako kosa može, kroz glagoljično pismo, puno govoriti o našem kulturnom nasljeđu.
Zahvaljujemo idejnoj začetnici i mentorici prof Kartici Knezović i cijelom 3. b razredu koji su vrijedno osmišljavali i napravili "glagoljične" frizure. Isto tako, velike zahvale za trud, želju, interes i doprinos u realizaciji projekta idu kolegici Suzani Prutki te našoj vještoj snimateljici kolegici Aniti Auguštanec i naravno montažerki kolegici Ivi Kovačević.

Video možete pogledati na Facebook stranici škole i OVDJE. Više o natjecanju i dodjeli nagrada, možete pogledati na poveznicama ispod:

« Ožujak 2024 »