Zdravlje je najveće bogatstvo. Vergilije

ČLANOVI VIJEĆA UČENIKA 2022./2023.

IZDAVANJE UČENIČKIH POTVRDA

Autor: Martina Hofman Kralj, 21. 9. 2023. 10:12

Dragi učenici,

potvrde o redovitom školovanju osim u učeničkoj referadi možete preuzeti i elektroničkim putem u e-Dnevniku preko poveznice https://ocjene.skole.hr/

U izborniku u desnom uglu ekrana pored imena treba izabrati ISPIS POTVRDA (https://ocjene.skole.hr/potvrde/home) i potom odabrati svrhu potvrde.

Prijava u e-Dnevnik se vrši na sljedeće načine:

učenici se mogu prijaviti svojim AAI identitetom (podaci kojima se prijavljuju u e-Dnevnik)

ili

roditelji svojim pristupnim podacima u sustavu e-Građani (minimalno razina sigurnosti 3) i ispisati digitalnu potvrdu o školovanju.

Potvrde izdane putem ovog sustava u potpunosti zamjenjuju potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima (Zakon o provedbi Uredbe (EU) br. 910/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. srpnja 2014. o elektroničkoj identifikaciji i uslugama povjerenja za elektroničke transakcije na unutarnjem tržištu i stavljanju izvan snage Direktive 1999/93/EZ; NN 62/17).te ju nije potrebno dodatno ovjeravati.

IZDAVANJE DUPLIKATA SVJEDODŽBI

Autor: Martina Hofman Kralj, 6. 9. 2023. 14:07

Zahtjev za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbe podnosi se u referadi Škole.

Obrazac zahtjeva može se preuzeti u referadi Škole ili u dolje priloženom dokumentu.

Prije podnošenja zahtjeva potrebno je oglasiti dokument nevažećim u Narodnim novinama te dokaz oglašavanja dokumenta nevažećim priložiti zahtjevu. Način na koji to možete učiniti pročitajte ovdje https://www.nn.hr/hr/nakladnistvo/oglasi-i-pretplate/nevazeci-dokumenti/ .

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako Škola više ne posjeduje original obrazac izdaje prijepis ocjena na praznom papiru ovjeren od strane ravnatelja.

Duplikat/prijepis svjedodžbe možete preuzeti osobno u referadi Škole prema dogovoru. Osobe koje nisu u mogućnosti osobno zatražiti ili doći po duplikat/prijepis svjedodžbe trebaju osobi koja će podići duplikat/prijepis dati ovjerenu punomoć.

Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku, duplikat/prijepis izdaje se najkasnije u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

Obrtnička škola za osobne usluge naplaćuje izradu prijepisa svjedodžbi (razredna svjedodžba 15,00 eura, završna svjedodžba/jednostruka 15,00 eura odnosno završna svjedodžba/višestruka 20,00 eura).

Uplata se vrši na račun Škole HR0423600001101429284 otvoren kod Zagrebačke banke. U opisu plaćanja potrebno je navesti ime i prezime te svrhu uplate-izrada prijepisa/duplikata. Prije preuzimanja prijepisa svjedodžbi potrebno je poslati dokaz o uplati na niže navedeni e-mail.

Za dodatne informacije obratiti se u učeničku referadu škole na broj telefona  01/4886 180 ili na e-mail adresu: ucenicka.referada@gmail.com

Napomena: Duplikate svjedodžbi ili potvrda o položenim ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

« Prosinac 2017 »