Što nakon trogodišnje strukovne škole

Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, srednjim obrazovanjem učenik stječe znanja i sposobnosti za rad i nastavak obrazovanja.

Prema tome, učenici nakon završene trogodišnje srednje škole i izrađenog i obranjenog završnog rada imaju sljedeće mogućnosti:

1. Zaposliti se u struci u skladu sa stečenom kvalifikacijom
  2. Nakon dvije (2) godine rada u struci polagati majstorski ispit i otvoriti obrtničku radnju ( U nadležnosti HOK-a, Ilica 49)
  3. U roku od godine dana od dana završetka strukovnog programa, nastaviti školovanje u statusu redovnog učenika uz polaganje pripadajućih razlikovnih i dopunskih ispita.
  4. Nakon položene državne mature nastaviti obrazovanje na veleučilištu ili fakultetu. Uputno je prije odluke o nastavku školovanja prikupiti informacije na ciljanoj školi ili fakultetu.
  5. Upisati program prekvalifikacije u trogodišnjoj ili četverogodišnjoj školi u obrazovanju odraslih prema osobnom izboru.

Sretno!                                                   Pedagoginja

Ana Laća, dipl. ped.

:: opširnije ::

objavio: Mirjana Spajić Buturac  datum: 6. 5. 2013.

« Studeni 2017 »

Navedi razlog upisa u ovu školu:

VAŽNE POVEZNICE