> O školi  > Knjižnica
Knjižnica

"Školska knjižnica pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informaciji."*

"Školska knjižnica daje potporu učenju, nudi knjige i izvore koji omogućavaju svim članovima škole da razvijaju kritičko mišljenje, te da postanu stvarni korisnici obavijesti u svim oblicima i medijima."*

*(IFLA-in i UNESCO-ov Manifest za školske knjižnice)

Školska knjižnica, komunikacijsko je središte škole i pruža informacije koje su neophodne za uspješno djelovanje u današnjem društvu te omogućuje učenicama/icima stjecanje vještina za cjeloživotno učenje. Prikuplja, obrađuje, čuva i daje na korištenje knjižnu i neknjižnu građu. Zadaća školske knjižnice je omogućiti učenicama/icima ispunjenje obveza iz nastavnog plana i programa, a nastavnicima i stručnim suradnicima ostvarivanje nastavnog plana i programa i permanentno stručno usavršavanje. Knjige se mogu posuditi, a dio knjižne građe (referentna zbirka) koristi se u prostorijama knjižnice: enciklopedije, bibliografije, sve vrste rječnika, leksikoni, atlasi, vodiči, itd. U knjižnici, učenice/ici mogu pisati zadaću, listati časopise, pronaći informacije o temama/sadržajima koji su im zanimljivi, koristeći sve izvore znanja, od knjiga i časopisa do AV građe (video kazete, CD, DVD) i interneta.

Posudba

• Svi učenici i djelatnici Obrtničke škole za osobne usluge učlanjeni su u školsku knjižnicu.
  • Članstvo se u školskoj knjižnici ne naplaćuje. Svaki učenik može odjednom posuditi najviše dvije knjige, na rok od 15 dana. Knjige se posuđuju za vrijeme zimskih i proljetnih praznika, a obvezno se vraćaju najkasnije do 1. srpnja svake godine, te se ne posuđuju za vrijeme ljetnih praznika.
  • Članovi su dužni knjige čuvati od svakog oštećenja. Oštećenu ili izgubljenu knjigu član je dužan nadoknaditi istom takvom novom knjigom ili drugom, u dogovoru s knjižničarem.
  • Članovi školske knjižnice mogu posuđivati knjige, u čitaonici čitati časopise i knjige, te služiti se računalom.
Korisne poveznice:
  1. ENCIKLOPEDIJE
  1. RJEČNICI
  1. ATLAS

VIRTUALNA ŠKOLSKA KNJIŽNICA

OBRTNIČKE ŠKOLE ZA OSOBNE USLUGE

Virtualna školska knjižnica zamišljena je kao pomoć učenicima i nastavnicima tijekom izvanredne situacije povezane s koronavirusom.

Iako smo vam dostupni i na sve dosad korištene načine, ovu smo knjižnicu zamislili kao mjesto za učenje, odmor i druženje.

Redovito provirite u našu virtualnu knjižnicu i pogledajte nove sadržaje!čine, ovu smo knjižnicu

Radno vrijeme knjižnice:

ponedjeljak                                                   11.00 – 17.00 sati
srijeda, utorak, četvrtak i petak                      9.00 – 15.00 sati

Galerija fotografija

Voditeljica knjižnice: Martina Krehula, mag. bibliot. zamjena za  Anu Oštrić, prof.

kontakt: knjiznica.savska23@gmail.com

« Veljača 2018 »