UČENICI FRIZERI ŠIŠALI BESKUĆNIKE

Autor: Iva Kovačević, 16. 11. 2023.

Povodom Svjetskog dana siromaha 19. studenoga, naši učenici šišali su korisnike Prihvatilišta za beskućnike Caritasa Zagrebačke nadbiskupije.
Ova volonterska akcija provedena je 15. studenoga u Caritasovu Prihvatilištu za beskućnike u Sesvetskom Kraljevcu, a u njoj je sudjelovalo pet učenika III. razreda, zajedno s Marinom Modrić Karamehić, stručnom učiteljicom.
»Odlučili smo doći i usrećiti ljude kojima je trnutno potrebno šišanje. Drago nam je da to možemo učiniti sada a i ubuduće ukoliko bude potrebe«, izjavila je učiteljica Modrić Karamehić.
»Drago mi je da su nas posjetili mladi budući frizeri te su razveselili naše korisnike ne samo friziranjem nego i smijehom i optimizmom. Svima je bilo veselo i zanimljivo iskustvo, a također i korisno", izjavila je Iva Hrvačić, voditeljica Prihvatilišta, koja je goste-volontere upoznala s radom ove Caritasove kuće te ih provela kroz zgradu.
»Jako mi je drago što su došli mladići da nas lijepo ošišaju jer brica u ovom kraju ima jako malo i jako sam zadovoljan uslugom«, izjavio je korisnik Zvonko (67), koji je u Prihvatilište došao prošli mjesec.
Na upit o dojmovima, Karlo i David su rekli da im je bilo lijepo usrećiti ove Caritasove korisnike, Marinu je jako drago da je imao ovo iskustvo i planira imati još koje, a posebno mu je drago da mogu raditi »ovako od srca kao škola.« Borni je također bilo lijepo ovdje i drago mu je što je njegov klijent bio zadovoljan frizurom i bradom. Reno volim pomoći ljudima u potrebi, a ovo mu je prvo ovakvo volontersko iskustvo.
Fotografije pogledajte ovdje.