EU-projekt : " Frizersko iskustvo u Milanu"

Autor: Mirjana Spajić Buturac, 2. 10. 2013.

Pod opširnije možete naći izvješće sudionika o našem prvom izrealiziranom  EU-projektu , posjetu i edukaciji 12 učenika frizera uz stručno vodstvo u frizerskim salonima EVOS u Milanu.

Prezentaciju možete vidjeti ovdje.

Program za cjeloživotno učenje(Lifelong Lerning Programme-LLP)

Leonardo da Vinci-strukovno obrazovanje i osposobljavanje

Aktivnosti: 1.)  Suradnja na stvaranju javnih politika i inovacija u cjeloživotnom učenju

2.) Jezici

3.)  Razvoj sadržaja temeljenih na informacijskim i komunikacijskim

tehnologijama

4.)   Širenje i korištenje rezultata

Program Leonardo da Vinci povezuje javnu politiku i praksu u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja. Projekti se kreću od onih koji pojedincima omogućuju poboljšanje kompetencija, znanja i vještina kroz boravak u inozemstvu, do široke europske suradnje dionika u strukovnom  obrazovanju i osposobljavanju u cilju jačanja privlačnosti, kvalitete i funkcioniranja sustava i prakse strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

Projekt Obrtničke škole za osobne usluge - Zagreb

Voditeljice projekta bile su naše djelatnice profesorica Sanda Modrić i stručna učiteljica Barica Terzić .Partneri našoj školi u ovom projektu bili su frizerski saloni EVOS iz  Milana (Rho) čiji je vlasnik ROMAN COIFFEUR, a glavni edukator salona EVOS Paolo Roman.

U projektu je sudjelovalo 12 naših učenica iz frizerskog obrazovnog programa:

1. Valentina Bebek 2.a,
  2. Valentina Granić 2.a,
  3. Tea Hudoklin 2.a,
  4.  Helena Pintarić 2.e,
  5. Sara Pavković 2.g,
  6. Sara Zuber 2.g,
  7. Michelle Romić 2.g,
  8. Mirna Šoštar 2.g,
  9.  Ivana Filić 2.h,
  10.  Ivona Sović 2.h
  11. Klara Čerkez 2.k.
  12. Vanda Miklečić 2.i

Stručna praksa i edukacija je organizirana i ostvarena u vremenu od 23.8.2013. do 7.9.2013.

Naša iskustva:

Vrlo smo sretni  i zadovoljni što smo imali mogućnost pristupiti ovom hvale vrijednom projektu, stjecati nova znanja i razvijati vještine  u radu u  frizerskim salonima u Italiji, kao i  prisustvovati stručnoj edukaciji u salonima EVOS!

Doživjeli smo i osjetili život, rad i kulturu susjedne nam Italije.

Potrudili smo se upiti što više znanja i iskustva koje želimo podijeliti sa svima vama i prezentirati vam novosti iz naše struke.

Svjesni činjenice kako je za uspješno bavljenje našim budućim zanimanjem jako bitna razmjena iskustva toplo preporučamo svima koji budu u prilici da se odvaže na ovakav korak!

Naša poruka :

ISKUSTVO I ZNANJE JE ONO ŠTO NAM NITKO NE MOŽE UZETI, JER GA NOSIMO SA SOBOM KROZ ŽIVOT I SAMO JE NA NAMA DA GA DOBRO ISKORISTIMO!

Sudionici projekta