ORGANIZACIJA NASTAVE U OBRTNIČKOJ ŠKOLI ZA OSOBNE USLUGE ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./2021

Autor: Anita Auguštanec, 7. 9. 2020.

Poštovani roditelji /skrbnici, dragi učenici !

Ovim putem Vas želimo obavijestiti o uspješno organiziranom početku nastavne godine u našoj i vašoj Školi. Organizacija nastave usklađena je s uputama MZO i HZJZ u cilju sprječavanja i suzbijanja epidemije COVID -19.

Nastava počinje 7.9.2020. po modelu- A ( svi  učenici dolaze u školu i obavezno nose maske jer se u razredima ne može osigurati razmak od 2 metra).

Prvi dan učenici dolaze u Školu prema ranije objavljenom rasporedu i ostaju u školi dva školska sata gdje će dobiti sve informacije i upute o organizaciji nastave za ovu školsku godinu. Osim učenika

1. razreda koji će ostati u školi dulje radi predavanja iz Zaštite na radu. Redovna nastava za sve učenike počinje od utorka 8.9.2020. prema rasporedu sati koji je objavljen na stranicama škole  za svaki razred s predviđenim protokolom ulaska i izlaska iz Škole.

Nastava je organizirana u blokovima i bez školskog zvona, a svi učenici su svaki dan raspoređeni u svoje matične učionice koje ne napuštaju i ne miješaju se s drugim učenicima. U slučaju izbornih predmeta, gdje smo do sada imali mješovite grupe, učenici su razdijeljeni ( učenici istog razreda ostaju na nastavi u Školi , a drugi razred je online , a naredni tjedan obrnuto). Između blokova nastavnih sati, predviđen je odmor od 10 minuta. Za vrijeme odmora učenici ne smiju napuštati školsku zgradu. Odmor je predviđen za predah, eventualni odlazak do WC, odlazak razreda do praktikuma ili informatičke učionice te za prozračivanje prostorija i dezinfekciju radnih površina. Učenicima neće biti dozvoljen odlazak po hranu ili piće van Škole pa ih molimo da sve potrebno nabave i ponesu od doma. U Školi će se jedino moći koristiti s aparatom za tople napitke i aparatom za sendviče, sokove i grickalice kao i ranijih godina, koji su postavljeni u donjem hodniku Škole, ali i to neka bude samo rezervna mogućnost.

DOLAZAK I ULAZAK  U ŠKOLU:

Učenici ili njihovi roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu učeniku svaki dan prije dolaska u Školu te u slučaju povišene temperature (više od 37,2) ili nekih drugih simptoma učenik ne dolazi u Školu već se javlja telefonski ili putem e-maila razredniku/razrednici  i izabranom liječniku obiteljske medicine radi odluke o daljnjem postupanju.

U Školu učenici ulaze prema unaprijed utvrđenom rasporedu po razredima na dva ulaza GLAVNI ULAZ ( iz Savske ul.) i STRAŽNJI ULAZ ( stražnja strana školske zgrade –prolaz kroz SC ) samo u vrijeme koje je naznačeno za ulazak njihovog razreda na rasporedu. U protokolu ulaska i dolaska u Školu nalazi se raspored po razredima. Molimo da učenici dolaze na vrijeme i u naznačenim terminima, jer će se vrata Škole zaključavati radi pojačane sigurnosti.

Ukoliko, samo iznimno, dođe do kašnjenja učenika, učenik  dolazi i ulazi na glavni ulaz Škole.

Upozoravamo i molimo sve učenike da se prilikom dolaska pred školsku zgradu ne miješaju sa učenicima drugim razredima i drže socijalnu distancu.

Svi učenici već prilikom ulaska u Školu moraju imati i nositi maske. Pri ulasku u školsku zgradu učenici dezinficiraju ruke  i obuću (prelazak preko dezinfekcijskog tepiha) i  nakon toga bez zadržavanja ulaze u svoje razrede. Tijekom boravka u Školi učenici borave u svojoj odgojno-obrazovnoj skupini (razredu) i ne miješaju se s učenicima iz drugih razreda. Prilikom prolaska kroz zajedničke prostorije (hodnik/toalet) preporuka je ne dodirivat površine ili predmete i kretati se po unaprijed definiranoj ruti kretanja koje smo označili sa žutim i crvenim strelicama. Učenici bi trebali što je više moguće održavati distancu (fizičku udaljenost) od drugih učenika i odraslih (preporuka najmanje 1,5 m). Korištenje sanitarnih čvorova je također ograničeno ( max. 2 osobe po sanitarnom čvoru, ostali čekaju na ulazak u hodniku). U svakom učionici je naznačeno na vratima učionice koji sanitarni čvor taj razred koristiti radi sigurnosti i sprječavanja nepotrebne šetnje po školskim prostorima .

Za sada, toliko od nas što se tiče organizacije početka nastavne godine. Sve ostale informacije pratite na našoj službenoj stranici i kontaktirajte nas telefonom ili mailom. Dolazak roditelja u Školu je na ovom izazovnom početku nastavne godine moguć samo uz najavu ili poziv, pa vas molimo za razumijevanje i pomoć u provedbi svih navedenih mjera.

I na kraju ono najvažnije, veselimo se povratku naših učenika u školske klupe i vraćanje standardnom održavanju nastave.

Također ćemo i nadalje poduzimati i pratiti sve upute da se naši učenici i djelatnici u Školi osjećaju dobro i sigurno .

Svima želimo puno zdravlja, sreće i uspjeha u danima koji su pred nama.

PS.

Prvi roditeljski sastanci održati će se sredinom rujna, a o točnom terminu i načinu održavanja obavijestit će Vas razrednici.

Ravnateljica Škole :

Darinka Štampar Šmaguc, prof.