PRVI DAN NASTAVE 7.9.2020.

Autor: Iva Kovačević, 3. 9. 2020.

Dragi učenici, nastavna godina počinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je nelektoriranu inačicu dokumenta Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 u pedagoškoj/školskoj godini 2020./2021u kojemu se predlažu modeli i nude preporuke za odgojno-obrazovni rad i izvođenje nastave u srednjim školama. Obrtnička škola za osobne usluge će nastavu od 7. rujna 2020. godine provoditi prema modelu A (NASTAVA U ŠKOLI).

U školu učenici ulaze na dva ulaza (glavni ulaz s ulice Savska 23 te dvorišni ulaz na stražnjoj strani zgrade, pored Studentskog centra). Na ulazu je obvezna dezinfekcija ruku, a u prostoru škole učenici obavezno nose maske

Raspored razreda po terminima i učionicama za prvi dan nastave možete pogledati OVDJE. Učenici 1. razreda ostaju nakon satova razrednika u školi na nastavi zaštite na radu.

VAŽNO!!!

Učenici prije dolaska  u školu mjere tjelesnu temperaturu, a ukoliko imaju povišenu tjelesnu temperaturu ili simptome zaraze ne dolaze u školu i javljaju se svom liječniku.

Nošenje zaštitnih maski, odnosno maski za lice u školi je OBAVEZNO, stoga molimo sve učenike da s istima dođu u školu.

Molimo sve učenike da se pridržavaju vremena dolaska u školu te ulaze neposredno prije objavljenog termina kako bi se izbjeglo nepotrebno zadržavanje na hodnicima ili stvaranje gužve ispred škole.

Molimo učenike da po završetku svojih obaveza odmah napuste učionicu i školu kroz isti ulaz/izlaz (ovdje je napisano koji razredi ulaze na glavni ulaz škole, odnosno koji razredi ulaze s dvorišne strane).

Obavezno je održavanje razmaka među učenicima, kako u prostorijama škole, tako i ispred škole.

Nije dozvoljeno napuštanje učionice tijekom nastave, zadržavanje na hodnicima škole, posjećivanje učenika drugih razreda/učionica.

Napuštanje prostora škole tijekom nastave nije dopušteno stoga molimo učenike koji za to imaju potrebu da sa sobom donesu hranu, jer istu neće moći kupiti izvan škole.

Tijekom odmora za učenike nije dopušteno izlaziti na hodnike škole, već učenici trebaju ostati u svojim učionicama, a školski sanitarni čvor smiju koristiti samo dva učenika u isto vrijeme, pazeći na razmak.

Molimo učenike da izbjegavaju kontakt s učenicima iz drugih razrednih odjela.

Važno je redovito pranje ruku tekućom vodom i sapunom, a ruke se dezinficiraju kod ulaska u školu.