Upute o daljnjem održavanju nastave na daljinu

Autor: Iva Kovačević, 19. 5. 2020.

Nastava za učenike naše škole i dalje se provodi na daljinu, što se odnosi i na praktičnu nastavu. Prema Uputama za provedbu praktičnih vježbi, dopunske nastave, popravnih i razlikovnih ispita u srednjim školama te obrana završnog rada u srednjim strukovnim školama svibanj/lipanj 2020. HZJZ-a od 13. svibnja 2020. preporučuje se da se nastava u srednjim školama, kada god je to moguće, i dalje obavlja na daljinu, kao i sve prateće aktivnosti. S obzirom na navedeno, odluka Nastavničkog vijeća Obrtničke škole za osobne usluge je da se sve školske aktivnosti provode na daljinu sve dok odlukom Ministarstva znanosti i obrazovanja ne bude drugačije odlučeno.

Učenicima završnih razreda nastava završava 28. svibnja 2020., a učenici koji su redovno pohađali praktičnu nastavu u školi i kod poslodavca prije nastave na daljinu te su bili aktivni tijekom nastave na daljinu, uspješno završavaju razred i stječu uvjete za polaganje, odnosno obranu završnog rada na 1. roku.

Za učenike 1. i 2. razreda nastava se i dalje odvija na daljinu (uključujući i praktičnu nastavu), a nastava za te učenike završava 19. lipnja 2020.

Obzirom na povećani broj upita poslodavaca, praksa kod poslodavca se može održati prema važećem rasporedu prema kojem su učenici i prije nastave na daljinu pohađali praksu kod poslodavca, ali na odluku i odgovornost roditelja učenika koji su sa poslodavcem sklopili ugovor o naukovanju, naravno uz provođenje epidemioloških mjera u salonima za koje su isti odgovorni.

Daljnje upute o provođenju nastave i eventualne promjene sadašnje situacije bit će dostupne na dan 1. lipnja 2020. na web stranici škole.