Važno! Obavijest o održavanju sanitarno-higijenskih uvjeta u našoj školi

Autor: Iva Kovačević, 3. 3. 2020.

Dragi roditelji,

potaknuti nedavnim događanjima, ovim putem vas želimo sve obavijestiti o svakodnevnom održavanju sanitarno-higijenskih uvjeta u našoj školi te preventivnim mjerama koje poduzimamo u cilju zaštite od bolesti i smanjenja zdravstvenih rizika. U našj školi se svakodnevno vodi briga o održavanju sanitarno-higijenskih uvjeta te su u sanitarnim čvorovima osigurani toaletni papir i sapun. U svrhu edukacije učenika o pravilnom pranju ruku, u svakom sanitarnom čvoru se nalaze upute o istome. Također, prema uputama koje dobivamo, pravovremeno putem oglasne knjige, web stranice i društvene mreže Facebook pozivamo na preventivna djelovanja i odgovornost svih učenika i roditelja, a prema uputama Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Također, ovim putem pozivamo sve roditelje na suradnju, osobnu odgovornost i savjesno djelovanje prema uputama nadležnih i mjerodavnih institucija u svrhu prevencije širenja bolesti, a koje se odnose na učenike učenike koji su unazad 14 dana došli iz zahvaćenih područja, koji su bili u kontaktu s oboljelima, ili su roditelji, odnosno bliski članovi obitelji putovali u zahvaćena područja, da se jave doktoru i da ne pohađaju nastavu, a roditelji se obavezno moraju telefonom javiti razredniku.

Šaljemo apel svim roditeljima na odgovorno djelovanje u gore navedenom smislu, a koje nas može zaštititi od širenja bolesti, odnosno prevenirati isto. Ravnateljica i svi djelatnici Škole aktivno djeluju, u skladu sa svojim mogućnostima i ovlastima, u području prevencije i osiguranja svim učenicima sigurno okruženje.

U slučajevima zabrinutosti, dodatnih informacija ili u svrhu dobivanja informacija koje smo u mogućnosti dati, molimo da se obratite ravnateljici škole ili pedagoškoj službi.

Preporuka je da se svakodnevno informiramo na relevantnim mrežnim stranicama Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a sve upute koje dobijemo od nama krovnih institucija, kao i do sada, bit će u najkraćem roku proslijeđene učenicima i roditeljima.