Odredište: Zagreb

Autor: Mirjana Spajić Buturac, 16. 5. 2024.

13.5.2024. u Muzeju suvremene umjetnosti predstavljeno je 14. izdanje projekta Odredište: Zagreb kojeg provodi Turistička zajednica grada Zagreba (TZGZ) u suradnji s Gradskim uredom za obrazovanje, sport i mlade.

Obrtnička škola za osobne usluge pokazala je malo drugačiji grad, "Zagreb očima fotografa". Kroz stare fotografije grada pokazali su kako je Zagreb prije izgledao te su predstavili neke od naših najvažnijih fotografa poput Slavke Pavić, koju su i osobno upoznali. Učenici su predstavili i foto vodič kroz Zagreb koji bi turistima bio dostupan skeniranjem QR koda.

Fotografije možete vidjeti u galeriji.

Riječ je o projektu gdje se sustavnom edukacijom učenika srednjih škola nastoji podići svijest o vlastitom gradu te upoznati mlade s turističkim, kulturnim i prirodnim potencijalima Zagreba. Ove godine je, ukupno je s mentorima, sudjelovalo 75 sudionika, a radi se o školama:

XII. gimnazija –  „Dvanaesticom do Dvanaeste”

Elektrotehnička škola – „Zagreb All in One”

Hotelijersko – turistička škola Zagreb – „Zagrebački Stonehenge”

Obrtnička škola za osobne usluge – „Zagreb očima fotografa”

Prirodoslovna škola Vladimira Preloga – „ZET u ZET”

Škola za medicinske sestre Mlinarska - „ Slatko-slani Zagreb u funkciji zdravlja“

« Srpanj 2024 »